After a deal?
At PRC Direct, we always aim to give our customers the very best prices, that's why we continually monitor our prices to keep ahead of our competitors.
However, if you find the same product cheaper, supplied by a UK authorised dealer, brand new, boxed and in stock, WE WILL TRY to match or beat their price prior to purchase.
See more terms here
























Introducing the Sony SRSULT50W.CE7 Wireless Bluetooth Portable Speaker in a sleek Off White color. This compact speaker delivers powerful sound quality in a portable design, perfect for on-the-go music listening.
Key Features:
- Wireless Bluetooth connectivity allows for easy pairing with your smartphone or tablet
- Compact and portable design makes it perfect for taking with you on-the-go
- Long-lasting battery life ensures hours of uninterrupted music playback
- Clear and crisp sound quality for an immersive listening experience
- Off White color adds a stylish touch to any space
| Manufacturer | Sony |
|---|---|
| GTIN | 4548736165007 |
| Colour | Off White |
| Model Number | SRSULT50W.CE7 |
| Delivery Cost | 0 |
| Delivery Time | 1-3 Days |
| Bluetooth | Yes |
| Water/splash Proof | IP67/Rustproof |
| Battery Life (Up to) | 25h |
| Dimensions (WxHxD)mm | 320 x 144 x 125 |
| LED Party Lights | Yes |
| Built-in microphone | Yes |
| Colour Group | White |
| Product Range | Bluetooth |
| Width | 20.6 cm |
| Height | 7.7 cm |
| Product Dimensions | 7.7cm x 20.6cm x 7.6cm |
| Features | Shockproof, Echo Cancelling technology , 12 hours of battery, Stereo Pair, ULT button to boost your bass |
| Weight (kg) | 3.3 |
| Warranty Information | consumer to keep receipt |
| Shipping Width | 35.6 cm |
| Shipping Weight | 4 kg |
| Shipping Height | 17.9 cm |
| Weight | 650 kg |
| Key Feature 4 | Stereo Pair |
| Key Feature 5 | ULT button to boost your bass |
| Key Feature 2 | Echo Cancelling technology |
| Key Feature 3 | 12 hours of battery |
| Key Feature 1 | Shockproof |
| Colour | Off White |
| Product Type | Speakers |
| Product Category Group | CE |
| Additional Information | A portable speaker with enhanced bass, built to last. It?s easy-to-use and easy to carry, thanks to the multi-way strap. Enjoy music for longer with up to 12 hours of battery life, Rechargeable battery, USB Type-C? charge |
| Bluetooth | Yes |
| Shipping Depth | 16.1 cm |
| Depth | 7.6 cm |




