After a deal?
At PRC Direct, we always aim to give our customers the very best prices, that's why we continually monitor our prices to keep ahead of our competitors.
However, if you find the same product cheaper, supplied by a UK authorised dealer, brand new, boxed and in stock, WE WILL TRY to match or beat their price prior to purchase.
See more terms here




















K43S25M2PB.UKA
Movies come alive at home
BRAVIA is made for movies. With cinematic sound and stunning visuals, your home transforms into a personal theatre.
The true beauty of 4K, every time
The beauty of 4K is in the details. With 4K X-Reality™ PRO, even your favourite HD content is upscaled closer to 4K quality, revealing sharper textures and lifelike clarity, all in real time.
Room-filling, Dolby Atmos® and DTS:X® sound
Sound from above, the sides, everywhere. Hear sound moving overhead across the screen with more depth and clarity. Dolby Atmos® and DTS:X® draws you in deeper for truly atmospheric entertainment.
Google Cast™
Stream from your device. Easily cast movies, shows, photos, and more from your phone or tablet, right to your TV
Entertainment you love. With help from Google.
Google TV™ brings together movies, shows, and more from across your apps and subscriptions and organises them just for you.
Slim look. Everyday fun.
Beautifully designed for fun-filled entertainment. This TV with a Flush Surface design fits harmoniously in your living space and blends with a variety of contemporary décor.
| Manufacturer | Sony |
|---|---|
| GTIN | 4548736180437 |
| Model Number | K43S25M2PB.UKA |
| Delivery Cost | 0 |
| Delivery Time | 1-3 Days |
| Bluetooth | Yes |
| HDMI Ports | 4 |
| USB Ports | 2 |
| Display resolution | 4K (3,840 x 2,160) |
| Screen size | 43" |
| Display type | LED |
| Wi-Fi | Yes |
| Weight (kg) | 7.8 kg |
| Energy efficiency class | E |
Sony K43S25M2PB.UKA 43" 4K Bravia 2 II Direct Led Google TV (2026)
Contact Us for availability.
- Warranty 5 Years





